Wyprawa do Poznania, czyli czas na wystawę w poznańskim CK Zamek "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst."
Wystawa Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst została zorganizowana przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Przygotowania do organizacji tej niezwykłej wystawy trwały kilka lat. 

Owa wystawa trwać będzie do 21 stycznia 2018 roku, więc miłośnicy twórczości i osobowości Fridy Kahlo mają jeszcze szansę zobaczyć ten niezwykły wernisaż złożony z fotografii Bernice Kolko, także fotografii Nickolasa Muray'a i przede wszystkim wybranych dzieł Fridy i jej męża Diego Rivery, a także kilku grafik Fanny Rabel - uczennicy Fridy polskiego pochodzenia.

Kuratorką wystawy jest dr Helga Prignitz-Poda, która odkryła w dzienniku Fridy Kahlo polski kontekst. W owym dzienniku pojawiły się wpisy na temat przyjaźni jaka się zrodziła pomiędzy malarką a fotografką w ostatnich latach życia meksykańskiej artystki.
Fotografie Bernice wywierają ogromne wrażenie. Zupełnie inaczej ogląda się fotografie w towarzystwie dzieł Fridy i osób bliskich jej sercu. 
I właśnie dlatego nie zamieszczam tutaj zdjęć z wystawy - zachęcam, abyście sami tam się udali :)

Frida malując w samotności swoje piękne autoportrety nigdy nie sądziła, że to, co wyjdzie spod jej pędzla sprawi, że jej sława przewyższy sławę jej męża, że stanie się światową ikoną popkultury, jedną z najważniejszych i najbardziej inspirujących artystek na świecie. Twórczość Fridy zapewniła jej nieśmiertelność.

Przy wystawie emitowane są różne krótkie filmiki z życia Fridy, a także film dokumentalny, dzięki któremu mamy okazję poznać uczniów Fridy, posłuchać ich wspomnień, anegdot związanych z artystką.

 Po wystawie warto udać się do sklepiku i zakupić kilka pamiątek. Ja zakupiłam album pamiątkowy w pięknej szacie graficznej i jak przystało na Fridamaniaczkę zakupiłam także koszulki z meksykańskimi czaszkami i popartowe przypinki z wizerunkiem Fridy.

► Więcej etykiet? Zobacz TUTAJ ↓

biżuteria sutasz2 biżuteria z Fridą Kahlo1 Carlos Ruiz Zafón1 cenię prace innych artystów1 cenię prace innych artystów - biżuteria1 Chaim Soutine1 co Luszka czyta?5 cudze prace chwalę2 cytaty Marie Von Ebner Eschenbach1 czachomania3 czas na komiks19 dekoracje z Fridą Kahlo1 doodle art20 fauna i flora w grafice1 Fermin Romero de Torres1 filc3 Frida1 Frida Diego i Meksyk3 Frida Kahlo11 Frida Kahlo i Diego Rivera1 Frida Kahlo inspiruje25 Fridamania17 gdzie poszukuję inspiracji1 grafika12 grafika i ilustracje25 igłą malowane5 jak się wypromować na Instagramie?1 jak zdobyć popularność w Social Mediach?1 jaka maszyna do szycia dla początkujących1 kawały o Arabach1 kobiece sylwetki10 kobiecość3 kolaż1 kolczyki z filcu1 komiks o miłości2 komiksy rysowane w zeszycie3 Luszka podróżuje4 Luszka prywatnie1 Luszka Szokker2 Luszka szyje6 Luszka uczy się Polskiego Języka Migowego2 maszyna Janome XL6031 meksykańskie klimaty1 męskie sylwetki2 Mixed Media5 moje udane zakupy1 moje wizje6 motywy orientalne1 my fashion riot5 nagość4 naszyjnik z filcu1 natura1 nieco erotycznie5 obrazki z cytatami o kobietach8 obrazki z cytatami o świecie ciszy2 obrusy ręcznie malowane1 obrusy z Fridą Kahlo1 pani zima1 pisaki do tkanin1 pisaki do tkanin Sharpie1 PMS1 podróże4 polecane farby do tkanin1 polecany filc2 polecany filc na torby1 polscy piłkarze po mundialu w Rosji1 portret1 pół żartem pół serio o nie(do)słyszących1 przyroda1 recenzje książek5 rękodzieło artystyczne3 różnice kulturowe1 solidarni z Meksykiem1 sprawy damsko-męskie13 styl boho6 styl etno1 Szokker komiksy18 Szokker odzież2 szokker.pl4 Szokker's life18 torba handmade4 torby2 Toskania1 twórcze życie12 twórczy recykling2 u ginekologa1 uczę się migać1 wnętrza1 wyrwane z zeszytu3 wystawa Frida Kahlo i Diego Rivera Polski kontekst1 z dystansem1 z przymrużeniem oka3 z życia Nawałki1 życie i twórczość Fridy Kahlo3 życie w komiksie14
Pokaż więcej