lutego 07, 2018

lutego 07, 2018

Torba z malowaną nagą kobietą.

Torba z ręcznie malowaną nagą kobietą. Cóż... Nie ukrywam, że uwielbiam malować gołe babki :)

Torbę uszyłam z dużego arkusza sztywnego filcu technicznego, zakupionego na Allegro u użytkownika Varius
Filc miał być przeznaczony na coś zupełnie innego, ale tak mnie zachwycił jego kolor, że postanowiłam go wykorzystać do uszycia torby.
Fotografia niestety nie oddaje pięknego koloru tego filcu - na zdjęciu wygląda na niebieski, a w rzeczywistości ma głęboki, piękny kobaltowy odcień. 
Wizerunek kobiety został namalowany farbami Fevicryl na czarnym kawałku jeansu (pozyskanym z jeansowej kurtki) i ozdobiony filcowymi mandalami i ćwiekami.


Torba została sprzedana na daWandzie kolekcjonerce torebek z gołymi paniami ;) Sądziłam, że sama będę paradowała z gołą panią, ale torba mimo, że miała format nieco większy od A4 to jednak była dla mnie zbyt mała. Zdecydowanie preferuję shopper bagi w gigantycznych rozmiarach ;)

I tak na wszelki wypadek informuję, że nie szyję toreb na zamówienia. Jeśli coś już sprzedaję - jedynie to, co stworzyłam pod wpływem niespodziewanej weny twórczej. 
W sprzedaży czasem może się znaleźć odzież i dodatki, które szyłam na potrzeby sesji zdjęciowych w stylu etno, bądź boho ;)

Jakie farby i pisaki do malowania na tkaninach?


Do namalowania gołej facetki wykorzystałam niezawodne farby Fevicryl, posłużyłam się także pisakami Sharpie do malowania na tkaninach. 

Moje pochwały na temat pisaków Sharpie bez wątpienia pojawią się na blogu jeszcze wiele razy. Sharpie cenię za to, że mają cienką końcówkę, w przeciwieństwie do pisaków innych marek, dzięki czemu można nimi malować nawet bardzo cieniutkie kreseczki i drobne zdobienia. Ponadto Sharpie nie wysychają tak szybko, a ich kolory nawet po wielu praniach zachowują swoją żywotność (zalecam jednak pranie tkanin zdobionych pisakami Sharpie w temperaturze do 30-40 stopni Celsjusza).


Copyright © 2016 Luszka Life E=mc2 , Blogger