Na Cmentarzu Zapomnianych Książek, czyli podróże w poszukiwaniu twórczych inspiracji. I portret Isabelli Sempere.

 

Na brak weny najlepsze są podróże!

Wśród znajomych znana jestem z tego, że tworzę by żyć i żyję by tworzyć, najchętniej ciągle coś bym kreowała, szał tworzenia to stan, który rzadko mnie opuszcza, ale niestety, nawet taką osobę jak ja nawiedza czasem twórcza posucha... Brak weny twórczej bardzo negatywnie wpływa na moje psychiczne samopoczucie. Jednak nauczyłam się sobie z takimi nietwórczymi fazami radzić ;) Po prostu wyruszam w podróże mające na celu odnalezienie kolejnych inspirujących źródeł.

Podróż po Cmentarzu Zapomnianych Książek

I w poszukiwaniu twórczych inspiracji wcale nie muszę się udawać w dalekie podróże do
egzotycznych krajów. Inspiracje z powodzeniem odnajduję nie tylko w sztuce i osobowości Fridy Kahlo i Modiglianiego, ale także w powieściach, na stronicach książek, które skradły moje serce. W ostatnich latach niewyczerpane źródło inspiracji stanowi dla mnie Cmentarz Zapomnianych Książek, czyli cykl powieści Zafóna. 
Między akapitami pasjonujących perypetii Daniela Sempere i jego przyjaciela Fermina Romero de Torres odnajduję barwne opisy mieszkalnych wnętrz, przedmiotów, obrazów, a nawet strojów które stają się inspiracją do malowania, do tworzenia rękodzieła, ba! nawet stylizowania mebli na a la vintage!

Tak nawiasem mówiąc, każdy kto uwielbia powieści pełne zagadek, mroczne tajemnice, wielowątkowe intrygi ze szczyptą magii, odnajdzie to wszystko właśnie na Cmentarzu Zapomnianych Książek, czyli w serii, na którą składa się "Cień Wiatru", "Więzień nieba", "Gra Anioła" i "Labirynt duchów". Sukces tej powieściowej serii Zafóna stał się światowym bestsellererem dzięki temu, że czytelnik wkracza nie tylko w świat, w którym zaciera się granica pomiędzy fikcją a fabularną rzeczywistością,  ale też poznaje uniwersalne prawdy o życiu, miłości, realizowaniu marzeń i prawdziwej przyjaźni.


Na zdjęciach możecie zauważyć fioletowe kolczyki w kształcie gołębia. To taki mój handmade'owy drobiazg, który jest owocem mojej inspiracji jednym z zafónowskich opisów barcelońskiego Wzgórza Montjuic, zwanego też Żydowskim Wzgórzem, gdzie okrutnie więziony był Fermin Romero de Torres.

A poniżej przedstawiam Wam wyobrażenie matki głównego bohatera - Isabelli Sempere. Jej portret, w powiększonym formacie zagości w sypialni jednej z miłośniczek twórczości Zafóna :)


► Więcej etykiet? Zobacz TUTAJ ↓

biżuteria sutasz2 biżuteria z Fridą Kahlo1 Carlos Ruiz Zafón1 cenię prace innych artystów1 cenię prace innych artystów - biżuteria1 Chaim Soutine1 co Luszka czyta?5 cudze prace chwalę2 cytaty Marie Von Ebner Eschenbach1 czachomania3 czas na komiks19 dekoracje z Fridą Kahlo1 doodle art20 fauna i flora w grafice1 Fermin Romero de Torres1 filc3 Frida1 Frida Diego i Meksyk3 Frida Kahlo11 Frida Kahlo i Diego Rivera1 Frida Kahlo inspiruje25 Fridamania17 gdzie poszukuję inspiracji1 grafika12 grafika i ilustracje25 igłą malowane5 jak się wypromować na Instagramie?1 jak zdobyć popularność w Social Mediach?1 jaka maszyna do szycia dla początkujących1 kawały o Arabach1 kobiece sylwetki10 kobiecość3 kolaż1 kolczyki z filcu1 komiks o miłości2 komiksy rysowane w zeszycie3 Luszka podróżuje4 Luszka prywatnie1 Luszka Szokker2 Luszka szyje6 Luszka uczy się Polskiego Języka Migowego2 maszyna Janome XL6031 meksykańskie klimaty1 męskie sylwetki2 Mixed Media5 moje udane zakupy1 moje wizje6 motywy orientalne1 my fashion riot5 nagość4 naszyjnik z filcu1 natura1 nieco erotycznie5 obrazki z cytatami o kobietach8 obrazki z cytatami o świecie ciszy2 obrusy ręcznie malowane1 obrusy z Fridą Kahlo1 pani zima1 pisaki do tkanin1 pisaki do tkanin Sharpie1 PMS1 podróże4 polecane farby do tkanin1 polecany filc2 polecany filc na torby1 polscy piłkarze po mundialu w Rosji1 portret1 pół żartem pół serio o nie(do)słyszących1 przyroda1 recenzje książek5 rękodzieło artystyczne3 różnice kulturowe1 solidarni z Meksykiem1 sprawy damsko-męskie13 styl boho6 styl etno1 Szokker komiksy18 Szokker odzież2 szokker.pl4 Szokker's life18 torba handmade4 torby2 Toskania1 twórcze życie12 twórczy recykling2 u ginekologa1 uczę się migać1 wnętrza1 wyrwane z zeszytu3 wystawa Frida Kahlo i Diego Rivera Polski kontekst1 z dystansem1 z przymrużeniem oka3 z życia Nawałki1 życie i twórczość Fridy Kahlo3 życie w komiksie14
Pokaż więcej